Bir Oturuşta İzleyebileceğiniz 6 Mini Dizi Önerisi

0 64

Çoğu insan bir diziye başlamaya karar verdiğinde dizinin kaç bölüm olduğuna dikkat eder. Uzun soluklu diziler ilerde izleyen kişiyi sıkabilmektedir tam da bu sırada kısa sürede çok şey anlatan kaliteli mini diziler devreye girer. Bu özelliklerinden dolayı bu diziler çoğu kişi tarafından sevilerek izlenmekte. Bu yazımızda sizler için bu dizilerden altı tanesini listeledik. İşte bir oturuşta izleyebileceğiniz ve size bir şeyler katacak altı mini dizi

1) Şahsiyet

Şahsiyet mini dizisi

Sıradan bir emekli adliye memuruna Alzheimer teşhisi koyulmasıyla Agah Bey hayatını gözden geçirir. Yakın bir zamanda geçmişte yaptığı her şeyi unutacağını bildiği için daha önce tanık olduğu bir vakanın faillerini teker teker öldürmeye karar verir. Bir polis karakolunda amir olan Nevra’nın ise Agah Bey’in bu kararından sonra hayatının derinden sarsılacağından haberi yoktur. Dizinin başrolü Haluk Bilginer bu filmle  Emmy Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür. 

2) The Queen’s Gambit

The Queen's Gambit mini dizisi

The Queen’s Gambit dünyanın en iyi satranç oyuncusu olmak isteyen Elizabeth Harmon’un başarı hikayesini anlatıyor. Annesi ve babasını küçük yaşta kaybeden Beth çocuk esirgeme kurumunda büyüyor. Bu kurumdaki temizlik görevlisi ona satranç oynamayı öğretiyor ve Beth bu sayede satrançla tanışmış oluyor. Satranç ile ilgili olağanüstü yeteneklere sahip olan Beth, bütün rakiplerini eleyerek dünya şampiyonu olmayı hedeflemektedir. Hikaye 1950 ile 1960 yılları arasını anlatmaktadır.

3) 11.22.63

11.22.63 mini dizisi

Bir zaman yolcuğunu konu edinen bu film lisede İngilizce öğretmeni olan  Jake Epping’in hikayesini ele alıyor. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping , John F. Kennedy suikastını engellemeyi kendine görev etmiştir. Tüm bunların yanında Jake geçmişte gördüğü bir kıza aşık oluyor ve bununla birlikte olaylar şekilleniyor. 

4) Alias Grace

Alias Grace dizisi

Bu mini dizide hizmetçi olarak çalıştığı evin sahibini ve baş kahyasını öldürmekle suçlanan Grace hapis cezasına çarptırılıyor ve dizi Grace ile psikiyatrist Simon’ın seansları üzerinden geçmişi anlatmaya başlıyor. İlerleyen zamanlarda olayların aslında düşünüldüğü kadar basit olmadığı ortaya çıkıyor. 

5) Bir Başkadır

Bir başkadır dizisi

Netflix’te yayınlanan tek sezonluk bir Türk dizisidir. Dizi birbirinden çok farklı karakterlere, çok farklı zevklere sahip iki kişinin hayatlarının nasıl kesişebileceğini anlatmayı hedeflemektedir bununla birlikte film ilk çıktığı andan itibaren pek çok kişi tarafından oldukça beğenildi ve izlemeye değer bulundu.

6) Çernobil

çernobil dizisi

Çernobil İngiltere-ABD ortak yapımı 1 sezon beş bölümden oluşan bir tarih dizisidir. Dizi 1986’da Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlamayı ve bu patlamadan sonra yaşanan olayları ele almaktadır. Dizi IMDb’de elde ettiği yüksek puan ile oldukça dikkat çekmektedir.  

Bu yazımızda sizlere karantinada kafa dağıtmak için izlenebilecek altı diziyi derledik. Umarız hoşunuza gitmiştir yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca tüm film ve dizi önerilierine bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku