Exxen Dizi ve Film Platformu Ne Zaman Geliyor? İçeriği Nasıl Olacak?

0 232

Türk televizyonunun başarılı isimlerinden Acun Ilıcalı, yeni projesi dijital dizi ve film platformu Exxen’i aylar öncesinden duyurmuştu. Son zamanda yaşanan gelişmelerle Exxen, gözleri üstüne çekmeye başladı. Hakkında çeşitli iddialar ve dedikodular dönen yeni platformun içeriği hakkında daha önceden bilgi verilmişti. Diziden belgesele, filmden talkshow hatta magazin programlarına kadar oldukça geniş yelpazede zengin içeriklerle dolu olması beklenen Exen, 1 Ocak tarihinde tam anlamıyla kullanıma açılabilir. Acun Ilıcalı konu ile ilgili Instagram hesabı üzerinden “Yeni dijital platformumuz exxen’de yakında beraberiz.” paylaşımını yaptı.

acun ılıcalı

Exxen İsminin Anlamı Ne? İsmi Kim Kararlaştırdı?

Acun Ilıcalı, Exxen isminin Ali Taran tarafından bulunduğunu söyledi. Türkçe’deki eksen kelimesinden esinlenerek bulunan ismin, kulağa hoş gelmesiyle birlikte akılda kalıcı olmasıyla da platformu küresel yaygınlığa ulaştırmada büyük yardımcı olacak gibi duruyor.

Exxen Bize Ne Tarz İçerikler Sunacak?

Aleyna Tilki’den Müzikal!

Acun Ilıcalı, bir model programı yapacaklarını ve Türkiye’nin en güzel modellerini seçeceklerini belirtmişti. Ayrıca belgesel tarzında içeriklerin de yer alacağını ve önemli birimlerden destek alıncağını ilave etmişti.

Şu ana kadar ulaşılan bilgilere göre, Aleyna Tilki ve Cemal Can‘ın başrollerini paylaştığı bir müzikal projesi gelecek. Zengin kadrosuyla şimdiden ilgi çeken, Haluk Bilginer’in de yer alacağı bilinen “Şeref Bey” dizisi Exxen orijinal yapımları olacak. Ayrıca Mustafa Uslu, İbrahim Büyükak gibi isimlerin de yer aldığı birbirinden farklı dizi projeleri Exxen’in orijinal yapımları arasında.

aleyna tilki

Yepyeni Yarışmalar!

Burcu Esmersoy sunumuyla “Next Top Model” Exxen’de sunulacak içerikler arasında. Ayrıca Beyazıt Öztürk ve İbrahim Büyükak‘tan “Pişti” adlı magazin programı, Enis Arıkan’dan talk show programı, Ceza ve Sagopa Kajmer‘in jüride yer aldığı rapstar yarışması da dikkat çeken programlar arasında.

Sürpriz Hamleler

Exxen platformuna taşınacak içerikler de oldukça dikkat çekici. Tolga Çevik’in “Arkadaşım Hoşgeldin” programı ile Gökhan Çınar’ın “Katarsis” programı ilk göze çarpan transferlerden. Ayrıca sürpriz bir hamle ile Hasan Can Kaya‘nın Youtube platformu üzerinde yayınladığı “Konuşanlar” programı da Exxen’de yer alacak.

hasan can kaya

YouTube ile Yakından İlgili

Acun Ilıcalı’nın yeni akım medya ile yakından ilgili olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil. Daha önce birçok internet fenomeni ile işbirliği yapan Acun Ilıcalı, Netflix platformu üzerinde “Exatlon” adında fenomenlerin yarıştığı bir program yayınlamıştı.

Yeni dijital platform Exxen üzerinde de birçok fenomen ile birlikte YouTube‘dan transfer edilmiş içerikler olacak. Birkaç Tiktok fenomeninin Exxen platformuna özel programlar hazırlanacağı biliniyor. (Semiraminta ve Miço ilk bilinenler arasında.)

Ayrıca Orkun Işıtmak, Buğra Kazancı, Reynmen gibi isimlerin yanı sıra, 140Journos ekibi de Exxen platformuna içerik üretecekler arasında.

Bütün bu içeriklerin yanı sıra birçok özel içerik Exxen platformunda yer alacak. Çocuk içerikleri de barındıracak olan Exxen, sanattan bilime, mühendislikten müzisyenliğe birçok alanda içerik sunacak.

Fiyatlandırma konusunda herhangi bir açıklama yok. Ayrıca “Rtük Exxen platformunu denetleyecek mi, kısıtlamalarda bulunacak mı?” sorularının cevapları henüz netleşmiş değil.

Filmler ve Diziler hakkında birbirinden güzel yazılarımızın bulunduğu Filme ve Dizi kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Exxen hakkındaki gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku