Harley Davidson Motosikletlerinin En Belirgin 5 Özelliği

0 30

1900’lü yılların başında kulvara hızlıca giriş yapan Harley Davidson gün geçtikçe büyümeye devam ederken bir yandan da sevenlerini etrafına toplamayı başarıyor.Bugün kendine has ruhuyla motosiklet piyasasının önde gelen isimlerinden Harley Davidson’ı inceleyeceğiz.

İşte Harley Davidson serisinin en belirgin 5 özelliği :

1) Muazzam Motor Gücü

ELECTRA GLIDE
ELECTRA GLIDE

Harley Davidson denince akla ilk gelen özelliklerinden biri sesine hayran bırakan motorundan bahsetmeden geçmek olmaz. Güçlü ve akıcı olan motoru size saf enerjiyi iliklerinize kadar hissetme imkanı sunuyor.

2) Karartılmış Tarz

ROADSTER
ROADSTER

Her ne kadar renk seçme imkanı bulunsa da 1900’lü yıllardan bu yana Harley Davidson motosikletlerine koyu bir efekt vermekten vazgeçmedi. Ayna, far, egzoz koruması vb. motor bölümlerinde karatılmış asi görünümünü hiçbir zaman kaybetmedi.

3) Gidon

SOFTAIL
SOFTAIL

Harley Davidson denince göze çarpan bir diğer özellik ise gidon oluyor.Ancak bu konu hakkında büyük bir yanılgı var.Sanılanın aksine Harley Davidson hiçbir motosikletini sokakta gördüğümüz tarzda abartı gidon ile satışa sunmuyor, onların hepsi bir modifiye tutkusundan ibaret kalıyor.

4) Her Tip Sürücüye Uygun Motor Tarzı

Street
Cruiser
Touring
Trike
  • Street : Şehrin caddelerinde tozu dumana katmak istiyorsanız Street Modeli ideal bir seçim olacaktır.
  • Cruiser : Daha engebeli arazilerde, otantik yollarda gücü ve enerjiyi hissetmek istiyorsanız Cruiser modeli tam size göre.
  • Touring : Eğer ‘yolun götürdüğü yere’ diyerek hareket ediyorsanız sınırları olmayan bu dünyayı keşfederken en iyi yol arkadaşınız olabilir.
  • Trike : Daha çok güven istiyorsanız bu seri size üç tekerlikli tasarımı, rahat ergonomik tasarımı ile size konforun farklı bir hazzını tattıracaktır.

5) Kalite

SUPERLOW
SPORSTER

Gündelik yaşantınıza heyecan katan saf bir enerji kaynağı olan Harley Davidson motosikletleri bu piyasada kalitenin önde gelen isimlerinden olmayı başarıyor.Bunun en önemli sebeplerinden biri de kurulduğu ilk zamandan beri sürücü dostu olmaya çalışması ve kendinden ödün vermemesi olduğunu söyleyebiliriz.Ürettiği motosikletlerde sürücünün oturduğu seleden başlayıp benzin deposundaki en ufak detaya kadar bu kaliteyi göstermeyi başarıyor.

Bu yazımızda sizler için bir motosiklet markası olmayı aşmış adeta sürücülerini ve hayranlarını tek bir çatı altında toplamayı başarmış Harley Davidson’dan bahsettik. Sizin de H&D ile ilgili eklemek istediğiniz fikirler var ise bunları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku