Nostradamus : İlginç Kehanetler ve İlginç Hayat

0 40

Nostradamus Olmak

Asıl mesleği hekimlik olan Nostradamus (Saint-Rémy-de-Provence) 14 Aralık 1503 tarihinde Fransa’da dünyaya geldi.

Soylu bir kadın ile evlendi ve iki çocuğu oldu fakat tüm ailesini 1534 salgınında kaybetti. Nostradamus yani Saint-Rémy-de-Provence bu yıllarda keşfettiği tedavi yöntemleri ve ilaçlar ile ün kazanmaya başladı.

Saint-Rémy-de-Provence, ilerleyen yıllarda astronomi ile ilgilendi ve astronomi üzerine almanaklar yayınlama başladı. Bu zamanlarda yazdığı yazıların altına Nostradamus imzasını koydu. Bu kelime latincede “derde deva olan ilacı vermek” anlamına gelir.

Yazdığı bu yazılar artık küçük çaplı bir üne kavuştu. Nostradamus, Milan’da tanıştığı bir simyager ile tanışıp ondan biraz simya öğrendi ve kehanetlerini artırmaya başladı. Ve daha sonunda, 1555 yılında kehanetlerini bir kitapta toplamaya karar verdi. Bundan sonraki 3 yılda da kehanetlerini artırdı ve bastırdığı bir kitabı krala ithaf etti. 1560 yılında ise saraya hekim olarak atandı.

Sarayda geçen birkaç yılda yine kehanetler yayınlamaya devam etti. Ancak kehanetleri saraya ve kiliseye ters düşebileceği için mesajlarını her zaman üstü örtülü bir şekilde iletti. Buna rağmen kilise yayınladığı birkaç kehanetten dolayı onu aforoz etti.

Şaşırtıcı Kehanetler

Nostradamus bugün oldukça ünlü bir kahin. Ölümünün üzerinden yüzyıllar geçse bile, kehanetleri hala tartışılıyor ve gerçeklik payı barındırıyor. Yüzyıl sonrasına tahminde bulunmak insanüstü bir zeka mıdır yoksa sihirli bir güç müdür sizin kararınız. Belki de yalnızca güçlü bir hayal gücünün şansla birleşmesidir. Yine de kehanetlerine ve kahinliğine inanan bir yığın insan olduğunu belirtmekte fayda var.

İşte Nostradamus kehanetlerinden birkaçı :

Kahin Saint-Rémy-de-Provence, bir ülkeye bir lider geleceğini ve dünyadaki para anlayışını, politikayı, siyaseti, ekonomiyi tamamen değiştireceğini söylemiştir. Ülke olarak Bizans’tan bahsetmiştir. Tabi o zamanlar henüz Amerika kıtası bile keşfedilmemişti ancak teorisyenler bunun da üstü kapalı bir anlatım olduğunu ve Bizans kelimesinin bir benzetme olduğunu; zamanının güçlü bir devletini temsil ettiğini söylüyor. Ayrıca gelecek bu lider hakkında “Trampet” kelimesini kullanıyor Nostradamus. E tabi bu durum da fişekleri ateşliyor. Trump/Trampet. Sizce başarılı bir tahmin mi?

Oldukça ilginç bir kehaneti daha, 4. Dünya Savaşı hakkında olanıdır. Nostradamus öldükten yüzyıllar sonra birinci dünya savaşının gerçekleşiğini ele alırsak, Nostradamus’un dördüncü dünya savaşı olacak söylemi bile bir hayli ilginç. Ancak o, bundan da öteye gidiyor ve dördüncü dünya savaşının 2076 yılında olacağını söylüyor. Ayrıca bu savaşın 30 yıl süreceğini ve savaş sonunda dünyanın yarısının çöle dönüşeceğini ekliyor. Ama elbette, dördüncü dünya savaşından önce üçüncü dünya savaşının olması gerekiyor. O halde eğer Nostradamus haklıysa, bizi zor günler bekliyor!

Nostradamus’un 2020 yılı kehaneti ise, büyük bir atomik saldırı olacağı yönünde!

Türkiye Kehaneti

Nostradamus, Türk topraklarında bir devrim ile bütün yasaların değişeceğini, Mısır’ın kaybedileceğini ve hem Mısır’ın hem de Türk topraklarının para biriminin değişeceğini söylemiştir. Nostradamus zamanında Osmanlı geniş topraklara yayılmış ve Mısır fethi de bu zamanlarda gerçekleşmişti. Kehanetlerine inanan insanlar, Nostradamus’un Türkiye’yi tahmin ettiğini söylüyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku