Oyun arayanlar için en popüler ücretsiz mobil oyunlar!

0 149

2000’li yıllardan itibaren hızla gelişmeye devam eden oyun sektörü, akıllı telefonların piyasaya girmesiyle daha değişik bir boyuta ulaştı. Hızla yayılan akıllı telefonlar için üretilen mobil oyunlar ise pazar payındaki hacmini hızla arttırdı.

Durum böyle olunca da ortaya çokça ürün çıktı. Kullanıcılar ise doğru oyunu bulmak için çeşitli platformlara danıştı. Google Play Store günümüzde en çok tercih edilen mobil uygulama platformlarından birisi.

Geçmişten günümüze Google Play Store üzerinde trend olan oyunlar ise şu şekilde:

1)Subway Surfers

Subway Surfers oyun posteri

İnanması çok güç olsa da bu oyunu, hemen hemen dünyadaki her 7 insandan birisi oynadı ve günlük 20 milyondan fazla insan oynamaya devam ediyor.

2013 yılında piyasaya çıkan bu oyun, 2019 yılında 1 milyar indirme barajını aştı ve günümüzde Play Store üzerinde en çok indirilen oyunlardan birisi.

Oyuncular tarafından yapılan bir puanlama sistemine göre 6.8/10 puana sahip.

2)Candy Crush Saga

Candy Crush Saga oyun posteri

2012 yılında piyasaya sürülen ve her yaştan birçok kullanıcının dikkatini çeken bu oyun FarmVille oyunu ile girdiği büyük yarışı kazanmasıyla günümüze kadar oynanan büyük bir oyun haline geldi. Yine 1 milyar barajını aşan bu oyunun değişik versiyonları halen yayınlanmakta ve halen ilgi görmekte.

Oyun içi satın alımlara sıklıkla başvurmasından mıdır bilinmez, kullanıcılar tarafından 3/10 puan alan bu oyun, eleştirmenler tarafından 79/100 puan almış.

3)Temple Run 2

Temple Run 2 oyun posteri

Unity oyun motoru ile 2013 yılında yapılan bu platform oyunu, ilk oyunu ile birlikte 500 milyon üstünde indirmeye sahip. Kullanıcılar tarafından 4.2/5 puan verilmiş.

4)My Talking Tom

My Talking Tom

Çıktığı ilk yıllarda yoğun ilgi ile oynanan bu oyunda, Tom adı verilen karakterimize bakım yapabiliyor ve onunla değişik eğlenceli mini oyunlar oynayabiliyorduk. Özellikle çocuklara hitap etmesine rağmen, karakter Tom’un sesinizi taklit etme özelliği ile birlikte ileri yaştaki insanlar tarafından da büyük ilgi gördü.

2013 yılında piyasaya girilen ilk oyununun ardından birçok sürümü daha yayınlandı ve hepsi de çok büyük indirme sayılarına ulaştı. Pou oyunu ile benzerliği ile de eleştirildi.

5)Clash of Clans

Clash of Clans

Özellikle 2000 ve sonrası doğumlu birçok kişinin oynadığı ama oynamasa bile kesinlikle oynayan bir tanıdığının olduğu bu oyun, Türkiye’de en popüler oyunlardan birisidir.

500 milyon üzerinde indirmeye sahip bu oyunun yapımcısı SuperCell‘in çıkarttığı sonraki oyunlar da belirli bir popülerliğe ulaştı. Google Play puanı ise 4.5/5.

6)Pou

Pou

Pou başlı başına bir başarı hikayesi. Lübnan’lı Paul Salameh tarafından yazılan ve yayınlanan bu evcil hayvan oyunu, şüphesiz zamanının en büyük trendlerinden birisi.

500 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen bu oyun, 4.3/5 puana sahip.

7)Hill Climb Racing

Hill Climb Racing

İlk kez 2012 yılında piyasaya sunulan bu oyunu da bilmeyen çok az kişi vardır. 2D yarış oyunu tarzındaki bu oyun da 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşırken, devam niteliğindeki 2016 yapım oyun Hill Climb Racing 2 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

Düşük/Orta Sistemler Için En Iyi Hikaye Tabanlı Oyunlar !

Google Play Store

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku