Pentagon UFO Görev Timi Kurdu! Perde Arkasında Ne Var?

0 10

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon geçtiğimiz günlerde Ufo Görev Gücü adında birim kurduğunu açıkladı. Zaten yıllardır ABD Hava Kuvvetleri ile tanımlanamayan objelerin çatışma ve temasları konuşuluyordu. Hatta geçtiğimiz aylarda, Pentagon onaylı video görüntüleri bile yayınlanmıştı.

Dr. Steven Greer haklı mı çıkıyor?

Komplo teorilerinin oldukça güçlü olduğuna inandığım isimlerden bir tanesi Steven Greer. Kendisi, ABD’de başlatılan ifşa kampanyalarında büyük bir yer edinmiş ve belli bir kitleyi kendine inandırmayı başarmıştı. ABD’nin yıllar öncesinden dünya dışı yaşam ile temas kurduğunu ve hatta teknoloji transferinde bile bulunduğunu iddia etmişti. Bu sıra dışı bir tahmin değil çünkü zaten beş yaşındaki bir çocuğun ağzında bile duymak mümkün bu tarz komplo teorilerini. Steven Greer’e asıl katıldığım ve asıl önemli olduğunu düşündüğüm yer, gerçeklerin yavaş yavaş ve alıştırarak kamuoyuna açılması. Bu gibi teoriler genelde ABD’nin uzaylıları tüm dünyadan gizleyerek onların araçlarına el koyduğu teorilerinin altında kalır. Ancak bana göre oldukça güçlü bir teori. Hatta ben üstüne koyuyorum.

Bundan çok çok önceki bir yazımda, Hollywood’un insan algısını değiştirerek uzaylılar konusunda insanları nasıl yanılttığına değinmiştim ve o yazımda, gerçeklerin yavaşça gün yüzüne çıkacağını ve uzaylıların gizlenmesindeki asıl amacın toplumun akıl sağlığı olduğunu söylemiştim. Ve bu doğrultuda, ifşa kampanyalarının artacağını ve uzaylıların artık daha da normalleşeceğini eklemiştim. Sanırsam doğru çıktım. Artık Pentagon gibi ciddiye alınacak bir kurum ufo videoları paylaşıyor ve ufo timi kuruyor.

Tabi ki de yüzde yüz haklı çıktım diyemem. Sonuçta bir ülkenin, bilinmeyen uçan objelere karşı önlem almak istemesi oldukça doğal. Konunun uzaylılar ile alakası bile olmayabilir. Kurulan timin dİğer ülkelerin ajan faaliyetlerine karşı alınmış bir önlem olması oldukça doğal.

Ancak yeniden belirtiyorum ki, artık uzaylıları daha resmi bir şekilde ve daha çok sıklıkta gündemde göreceğiz. Yıllar önce başlatılan korkutma politikası tersine döndü. Artık çizgi filmlerde uzaylılar yaratık değil, sevimli dostlar oldular. Süper kahraman filmlerinde insan yardımcısı oldular. Algı yönetimi devam ediyor ve her zaman devam edecek. Şüphesiz ki, bir şeyler normalleştirilmeye çalışılıyor. Benden size tavsiye, kendinizi her şeye hazırlayın…

Uzay kategorimize buradan ulaşıp, uzay konusunda daha ilgi çekici yazılarımıza ulaşabilirsiniz!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku