Turkey Direct Mail kargo takibi nasıl yapılır ? – Banggood

0 266

Banggood tarafından hizmete sunulan Turkey Direct Mail yani Türkiye Hızlı Kargo sistemi popüler bir seçenek haline gelmiş durumda. Bu kargo sisteminin en avantajlı yanı ise vergi ve gümrük ödemelerinin hepsini Banggood anlaşmalı gümrük firmasının yapması. Dolayısıyla hiçbir ek ödeme ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Turkey Direct Mail hizmeti ile kargonuz Türkiye’den almışsınız gibi rahat ve hızlı gelmekte. Banggood kargonuzun 7-15 gün arasında geleceğini söylese de yoğun kargo dönemlerinde bu sürelerde aksama yaşanabiliyor.

Banggood üzerinden alışveriş yapmak için : Banggood

Turkey Direct Mail Kargo Takibi

Kargo Takibi

Kargonuz Türkiye’ye girdikten önce ve sonra olmak üzere iki farklı şekilde kontrol edeceksiniz. İlk önce Türkiye’ye girmeden Turkey Direct Mail‘inizi nasıl kontrol edeceksiniz ona bakalım :

track package Türkiye’ye henüz girmeyen kargoların takibi Alljoy Lojistik sitesinden veya 17Track kargo takip platformundan yapılıyor. 17Track sitesine ulaşmak için tıklayın. Ek olarak aşşağıda bulunan kargo takip bölümünden hızlıca 17Track sitesinde sorgulayabilirsiniz. Bu yöntemler ile Turkey Direct Mail kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Gönderi Takibi

Takip kodunuz:

Gümrükten Giren Kargoların Takibi

Kargolarınız gümrükten girdikten sonra Türk kargo firmalarına teslim edilir. Bu noktadan sonra kargonuz ortalama 3-5 gün içerisinde teslim edilecektir. Genelde Aras kargo ile yollanan bu kargolar zaman zaman diğer kargo firmaları ile de teslim edilebilir. (PTT, mng, vs.) Bu noktada kargonuzu takip etmek için kargo takip kodunuzu ilgili firmanın sorgulama sayfasında sorgulayarak kargo durmu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aras kargo takip sayfası için tıklayın.

Kargom Ne Zaman Gelir ?

Kargonuzun geliş süresi dönem yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Örneğin yeni yıl zamanı çok fazla sipariş olmasından dolayı kargonuzun geliş süresi uzayacaktır. Bunun nedeni ise gümrükte fazla sıra oluşmasıdır. Normal dönemlerde 7 ila 15 gün içerisinde kargonuzun teslim edilmesi beklenir.

Kargo Durumu Türkçe Karşılıkları

  • Departure Airport : Kargonuzu getiren uçağın havaalanından kalktığı anlamına geliyor.
  • Arrive destination airport : Varış havalanına geldiği anlamına geliyor. Yani Türkiye’ye.
  • Customs clearance completed : Gümrük işlemlerinin tamamlandığı anlamına geliyor. Bundan sonra kargonuz Türk kargo firmaları ile elinize ulaşacak.
  • Delivered : Kargonun teslim edildiği anlamına geliyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku