Ücretsiz blog sitesi kurmak, blog sitesi nasıl kurulur ?

0 206

İnternet bugünlerde neredeyse her yerde, her zaman kullandığımız bir araç konumuna gelmiş durumda. Bu uçsuz bucaksız internet ağında kendi makalelerinizi yayınlayabileceğiniz bir blog sitesi nasıl kurulur ? İşte detaylarıyla ücretli / ücretsiz blog sitesi kurmak :

Ücretli servisler mi ? Ücretsiz servisler mi ?

Ücretli servisler ile ücretsiz servisler arasındaki fark ücretli servislerin daha çok özelleştirilebilir olup profosyonel gözükmesidir. Örneğin ücretsiz bir servis ile “MertBlog.ücretsizservis.com” şeklinde site alırsınız ama ücretli servisler kullnarak “MertBlog.com” alan adına sahip olabilirsiniz. Bir başka örnek verecek olursak ücretsiz servsiler footer kısmında yani sitenin en altında kendi reklamlarını yapabilir. Bu durum tabi sitenizin daha az profosyonel gözükmesine yol açar.

Ücretli servisler mi yoksa ücretsiz servisler mi kullanmalıyım cevabı ise tamamen size bağlı. İnternet sektöründe yeni iseniz ve ilk defa bir site kuruyorsanız öncelikli olarak işlerin nasıl işlediğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu noktada acemiliğinizi ücretsiz servisler ile atlatıp daha sonra gidişata göre ücretli servislere geçmek mantıklı olacaktır.

Ücretsiz blog sitesi kurmak için servsiler :

Bu noktada kullanabileceğiniz birden fazla ücretsiz blog sitesi kurma servisi bulunmakta. Bu listede deneyim ve bilginizi arttıracak kaliteli servislere öncelik verdik. Hepsini kontrol edip size uygun olan ile sitenizi kurabilirsiniz.

1) WordPress

WordPress ile ücretsiz blog sitesi kurmak.

WordPress çoğu websitesinde hatta bazı devlet sitelerinde bile karşılaşabileceğimiz yaygın bir site yazılımıdır. WordPress kullanmayı öğrenmeniz size yeni iş kapıları aralamanızda yardımcı olabilir. WordPress’in sizin için güzel yanı ise kendi ücretsiz blog sitesi kurma servisini sağlıyor olması. WordPress.com adresine girerek siz de saniyeler içerisinde “wordpress.com” uzantılı blog sitesi kurabilirsiniz.

Site adresi : wordpress.com

2) Blogger

Blogger ile ücretsiz blog sitesi kurmak.

Google’ın bir servisi olan Blogger ile çok kısa süereler içerisinde blog sitenizi kurabilir hatta belli krıterleri karşıladıktan sonra otomatik olarak Google Reklamları göstermeye başlayarak para kazanbilirsiniz. Google’ın bu ücretsiz servisi ile “blogspot.com” uzantılı bir blog sitesi kurabilirsiniz.

Site adresi : blogger.com

3) Tumblr

Tumblr ile ücretsiz blog sitesi kurmak.

Çok uzun yıllardır genç kesimin Tumblr ile blog sitesi kurduğunu söylesek yanlış olmaz. Hatta eski yıllarda ülkemizde “Tumblr Boy/Girl” terimlerinin türemesine bile yol açmış bir servistir 🙂 . Bu ücretsiz servis aracılığı ile “tumblr.com” uzantılı blog sitesi kurabilirsiniz.

Site adresi : tumblr.com

4) Wix

Wix ise blog sitesi dahil bir çok türde ücretsiz site açmanıza olanak sağlayan bir servis. Ayrıca ücret karşılığı premium özellikleri de kullanabiliyorsunuz ama bizce fiyatları biraz tuzlu. Bu servis ile ücretsiz “wix.com” uzantılı internet sitesi / blog kurabilirsiniz.

Site adresi : wix.com

Ücretsiz blog sitesi kurmak için önerebileceğimiz servisler bu kadar. Unutmayın ki blog yazmak emek işidir. Bu emeğin karşılığında ise reklam servisleri ve tanıtım yazıları ile para kazanmanız mümkün. Bu konu hakkında merak ettiğiniz sorular varsa yorumlarda belirtirseniz seve seve yardımcı oluruz. Teşekkürler !

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku