VR Gözlüklüler İçin En İşlevsel Sanal Gerçeklik Uygulamaları!

0 60

Birçok fiyat aralığında, birçok markanın onlarca model ürettiği VR gözlükleri, kısa süre içinde oldukça fazla ilgi gördü ve tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayıldı. Basit karton malzemeden bile üretilebilen bu gözlükler sadece 360 derece videolar izlemek için değil. Gelişmiş versiyonları da üretilen bu gözlüklerle oyunlar oynayabilir, başka dünyalarda gezilere çıkabilirsiniz. Üstelik bu deneyimi yaşamak hiç de pahalı değil! Pahalı olmaması sebebiyle, birçok insan sinemayı evine getirmek için de bu ürünlerden kullanıyor. Gerçek bir sinema deneyimi yaşamak için yeterli olmayan bu gözlükler en azından ekranlardan daha keyifli bir deneyim sunuyor. Bu yazıda sanal gerçeklik gözlükleri ile kullanabileceğiniz birkaç işlevsel uygulamaya yer verdik. İyi okumalar…

Cardboard Kamera

Kendi anılarınızı sanal gerçekliğe dönüştürebileceğiniz bu uygulama, kendi fotoğraflarınızı sanal gerçekliğe dönüştürmeye yardım ediyor. Oldukça güvenilir ve kaliteli bir uygulamadır.

Youtube

Dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasında olan YouTube, aynı zamanda dünyanın en çok sanal gerçeklik gözlüklerine uygun 360 derece videoları barındıran platform. Birçok 360 derece video izleyebilir ya da 360 derece özelliği olmayan videoları sinemada izler gibi izleyebilirsiniz.

Orbulus

Dünya’nın farklı yerlerini keşfetmekten öteye geçip, farklı mekanların içinde bulunmanızı sağlayan bu uygulama, kesinlikle herkesin indirmesi gereken bir uygulama. VR gözlüğünüz varsa hiç durmayın derim!

Google Earth VR

Google, internette en çok faaliyet gösteren şirketlerden birisi. Milyarlarca dolar değeri olan Google, şirketinin büyüklüğünün hakkını vererek, teknolojide olan gelişmelere büyük bir uyumluluk sağlıyor. Buna çok güzel bir örnek Earth VR. Google Earth, öncelerden üç boyutlu harita deneyimi sunuyordu ve VR teknolojisi ile artık sanal gerçekliğin içinde bir harita deneyimi sunuyor.

Virtual Desktop

Sanal gerçeklik gözlüğüne sahipseniz ve bu uygulamayı hala bilmiyorsanız, çok şey kaybediyorsunuz demektir. Kişisel bilgisayarınızın içinde özgürce dolaşmanızı sağlayan bu uygulama ile, internette gezebilir ya da e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Netflix VR

Netflix, son zamanların en çok tercih edilen dizi-film platformlarından bir tanesi. Şüphesiz ki ekran başından izlemek ile sinema deneyimi aynı olmuyor ancak bu uygulama, sizi sinema deneyimine biraz daha yaklaştırıyor.

Kingspray Graffiti VR

Graffiti yapmayı seviyorsanız ancak özellikle içinde bulunduğumuz koronavirüs döneminde sokaklarla bulaşamıyorsanız, bu uygulama tam size göre! Gözlüğünüzü takın ve arkadaşlarınız ile sokağa dalın!

Ayrıca, uzay meraklıları için listelediğimiz mobil uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz. Aralarında VR ile deneyimleyebileceğiniz uygulamalar da var. Keyifli okumalar…

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku