XIAOMI Mi Air Charge: Havadan Şarj Teknolojisi

0 27

Eğer bir Xiaomi akıllı cihazınız varsa ve bu cihazınızın kablosuz şarj desteği bulunuyorsa, artık söz konusu cihazlarınızı havadan şarj edebileceksiniz. Çünkü geçtiğimiz aylarda Xiaomi, desteklenen tüm cihazları havadan şarj edebilecek bir teknolojiye sahip olan Mi Air Charge cihazını duyurdu.

Teknoloji Dünyasının Sıradışı Markasından, Sıradışı Bir Ürün Daha!

Özellikle uygun fiyatlı olması ve yarattığı ürünlerin kalitesi dolayısıyla dünyanın en çok tercih edilen ve en sıradışı markalarından biri olan Xiaomi, bir havadan şarj teknolojisi olan Mi Air Charge üzerine çalışmaya başladığını açıkladı. Bugüne kadar geliştirilen teknolojilere bakıldığında, cihazları kablosuz olarak şarj edebilmek için; cihazınızı bu teknolojiyi sağlayan herhangi bir şarj istasyonu üzerine yerleştirmeniz gerekiyordu. Fakat artık Mi Air Charge ile söz konusu durum ortadan kalkıyor.

Xiaomi firmasının duyurduğu yeni teknolojide, Xiaomi Air Charge cihazının birkaç metre karelik menzili içindeyseniz, telefonunuz otomatik olarak şarj olmaya başlıyor. Aynı zamanda Xiaomi Air Charge menzili içinde bulunan yalnızca bir telefon değil, birkaç farklı telefon aynı anda şarj edilebiliyor.

Xiaomi tarafından paylaşılan prototipe baktığımız zamana cihazın biraz büyük olduğunu görebiliyoruz. Şuanlık küçük evler için pek ideal bir cihaz olmayacak gibi gözüküyor. İleri zamanlarda Xiaomi bu cihazı daha küçük hale getirmeyi başarırsa sektörde çığır açacak.

Henüz Xiaomi tarafından cihazın ne kadar menzile sahip olduğu tam olarak açıklanmadı. Şirket, cihaz menzili için “birkaç metre” diyerek başka bir bilgi vermedi.

Mi Air Charge
(Xiaomi Air Charge)

Xiaomi Air Charge Özellikleri

Pek çok Xiaomi kullanıcısının sabırsızlıkla beklediği bir teknoloji olan Xiaomi Air Charge, içinde pek çok özellik barındırıyor. Söz konusu özellikleri şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Maksimum 5W’a kadar kablosuz şarj desteği. (Özellikle kablolu şarj hızı göz önüne alındığında, 5W’un biraz yavaş olduğunu söyleyebiliriz.)
  • Mi Air Charge, akıllı telefonlar, akıllı bileklikler ve akıllı saatler için aynı anda şarj olanağı sunuyor.

Mi Air Charge Xiaomi kullanıcısını heyecanlandırmış olsa da, teknolojinin ne zaman kullanılmaya başlanacağı kesin olarak bilinmiyor. Fakat yapılan tahminlere göre bu teknolojinin 2021 yılında evlerimize girmesi zor. Dolayısıyla bu ürünü kullanabilmek için 2022 yılını bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku